Σύσσωμη η δημοτική αρχή, καταδικάζουμε απερίφραστα την απαράδεκτη και παράνομη συμπεριφορά δημότη μας, σε βάρος υπαλλήλων της Υπηρεσίας Ύδρευσης και της περιουσίας του Δήμου μας την 31.01.2020.
Για το συμβάν έχουν ξεκινήσει ήδη και θα ολοκληρωθούν όλες οι νόμιμες διαδικασίες, αφού τα στοιχεία του εν λόγω δημότη είναι γνωστά και κατά τα γεγονότα και τις μαρτυρίες, ο συγκεκριμένος τελούσε απολύτως εν αδίκω.
Σε κάθε περίπτωση είμαστε αλληλέγγυοι στο προσωπικό του Δήμου, επισημαίνουμε δε ότι κάθε τυχόν ανάρμοστη, κακόβουλη και παράνομη σε βάρος του ενέργεια, αποκρούεται και θα αποκρούεται κατάλληλα, με μηδενική ανοχή σε τέτοιες πρακτικές.