Έπεσε σε… ηφαίστειο η Τριγλία! Ήττα 2-0 στη Σαντορίνη από τον Πανθηραϊκό

Δεν κατάφερε η Τριγλία στην Σαντορίνη, με αποτέλεσμα να πάρει σημαντική νίκη με 2-0 ο Πανθηραϊκός με σκόρερς για τους νησιώτες τους Κονσταντίνοφ και Ντούμο.

Ξεκίνησαν καλύτερα οι φιλοξενούμενοι, που απώλεσαν ευκαιρία στο 10′ με τον Κότσι. Δέκα λεπτά αργότερα, όμως, ο Πανθηραϊκός άνοιξε το σκορ με τον Κονσταντίνοφ στο ντεμπούτο του με την ομάδα. Παραλίγο να χριστεί ξανά σκόρερ λίγα λεπτά αργότερα, αλλά τον πρόλαβε ο γκολκίπερ της Τριγλίας, Ιωσήπου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ραφήνας έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Αμπντουραχμάνι στο 49′. Ένα λεπτό μετά ο Πανθηραϊκός έκανε το 2-0 με ένα τέρμα του Ντούμου. Τελευταία καλή στιγμή στο ματς το δοκάρι του Κεφαλα στο 84′.

Οι συνθέσεις:

Πανθηραϊκός (Ανδρέας Σκέντζος): Αθανασίου, Ζέλιος, Μπιρμπίλη, Πολυκρέτης, Λουκα, Περιάλης, Κεφαλάς, Μάνιας, Κοσταντίνοφ, Ντούμος, Γκίκας
Τριγλία Ραφήνας (Φώτης Θανέλλας): Ιωσήπου, Καμβύσης, Τσαγκαρης, Καραγιάννης, Τσακίρης, Μητσόπουλος, Κότσι, Κατσαβριάς, Αμπντουραχμάνι, Ντάφλας, Ινγκλαντίν