Ισοπαλία 2-2 για Τριγλία Ραφήνας και Άνοιξη στο πρώτο παιχνίδι της νέας χρονιάς (φωτό)

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς για τη Τριγλία Ραφήνας, με αντίπαλο τον Α.Ο. Άνοιξης.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με την Άνοιξη να έχει μπει πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και να χάνει στο 31′ φοβερή ευκαιρία να προηγηθεί, όταν σε μία συνεχόμενη φάση δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Αγγελόπουλου. Στο 44′ η Άνοιξη κατάφερε τελικά και προηγήθηκε στο σκορ, με το ημίχρονο να λήγει σε 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τριγλία Ραφήνας μπήκε αποφασισμένη να πάρει κάτι από το παιχνίδι και στο 48 ‘ ο Κίμων Κουσούλης με δυνατό πλασέ από συνέχεια έκανε το 1-1. Στο 65′ η Άνοιξη κόντρα στην ροή του αγώνα, πήρε ξανά το προβάδισμα. Η Τριγλία πίεζε συνέχεια και στο 80’ ο Γιώργος Μπανιάς με δυνατή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια. Στο δεκάλεπτο που απέμεινε η Τριγλία πίεζε για τη νίκη, αλλά δύο σουτ του Γιώργου Μανωλιά έφυγαν μόλις άουτ.

Τριγλία Ραφήνας: Αγγελόπουλος, Λυκουρόπουλος, Ντέντια, Παπαδόπουλος, Γκίκα, Μπανιάς, Σταυρίδης, Ψαρρής, Πράπας, Κουσούλης, Μυλόβας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αλλκία, Μανωλιάς