H Φιλοζωική Δράση Εθελοντών Αγίας Μαρίνας Κορωπίου “διαπιστώνει” πως “δεν πάμε καθόλου καλά” και δυστυχώς έχει δίκιο. Αφορμή ακόμη μια εγκατάλειψη κουταβιού που βρέθηκε ευτυχώς στη φροντίδα της.
“Κοιτάξτε ένα πλάσμα που παράτησαν”, γράφουν στην ανάρτησή τους ενημερώνοντας για την κατάσταση που εντοπίστηκε η σκυλίτσα.
“Έβαλαν μια κούτα και λίγο νερό και το άφησαν να τρέμει κοκκαλιασμένο και σε πανικό”, γράφουν και προκαλούν θυμό και απόγνωση για τους ανθρώπους που χωρίς ίχνος ενσυναίσθησης και ευθύνης πετάνε τα ζώα σαν σκουπίδια.
“Είναι 8-10 μηνών θηλυκό και θα μπει με το πρόγραμμα του Δήμου για στείρωση και εξετάσεις και μόλις είναι έτοιμη θα δοθεί για υιοθεσία”, καταλήγει η Φιλοζωική Δράση Εθελοντών Αγίας Μαρίνας Κορωπίου.
thetoc.gr