Κατάμεστο ήταν το Σινέ Ρία στο Μάτι, όπου προβλήθηκε η συγκλονιστική ταινία της Ειρήνης Τζούλιας, το LUMEN στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της 6ης Μαύρης Επετείου από την φονική πυρκαγιά της 23ης Ιουλίου 2018 στην Ανατολική Αττική.
Μετά την προβολή της ταινίας ακολούθησε παρέμβαση-συζήτηση.
Συνδιοργανωτές της εκδήλωσης ήταν ο Εξωραιστικός και Αθλητικός Σύλλογος Νέου Βουτζά «Η Πρόοδος» υπό την αιγίδα του «Συλλόγου Συγγενών Θανόντων και Εγκαυματιών της 23/07/2018».