Απαράδεκτη εικόνα σε παραλία στο Λαγονήσι, που μετατραπεί κυριολεκτικά σε σκουπιδότοπο. Καμιά εικοσαριά σακούλες απορριμάτων με σκουπίδια έχουν αφεθεί στο συγκεκριμένο σημείο προκαλώντας θυμό για αυτή την κατάσταση.
Ο δήμος Σαρωνικού είχε ενημερώσει τους δημότες πως: “… αύριο Πέμπτη 15/08/2024 (σήμερα δλδ) δεν θα πραγματοποιηθούν τα δρομολόγια των απορριμματοφόρων, λόγω αργίας. Οι αποκομιδές θα συνεχιστούν κανονικά από Παρασκευή 16/08. Η συμβολή όλων μας είναι απαραίτητη ώστε να διατηρήσουμε τις περιοχές μας όσο πιο καθαρές γίνεται!”.
Δυστυχώς όμως το αποτέλεσμα είναι αποκαρδιωτικό.