Μια σύλληψη είχαμε σήμερα από τότε άνδρες της πυροσβεστικής Μαρκοπούλου για φωτιά στο Πόρτο Ράφτη
Αναλυτικά η ανακοίνωση της πυροσβεστικής αναφέρει
Συνελήφθη σήμερα 21 Ιουνίου 2024, στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Υ. Μαρκοπούλου, ημεδαπός, για πυρκαγιά που προκλήθηκε εντός μεταλλικού κυτίου, κατά παράβαση της κείμενης νομοθεσίας, στο Πόρτο Ράφτη, στον Δήμο Μαρκοπούλου, στην Αττική και του επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο αξίας 3.750€.