Μια απίθανη βραδιά ήταν η χθεσινή στο λιμανάκι της Νέας Μάκρης υπό τους ήχους και τις μελωδίες του Διονύση Τσακνή και του Βαγγέλη Γερμανού σε μια συναυλία που θα μας μείνει αξέχαστη.
Τραγούδια που σημάδεψαν μια ολόκληρη εποχή και όλοι σιγοτραγουδάμε μέχρι σήμερα, αλλά και νέες επιτυχίες των δύο καλλιτεχνών.
Ο Δήμαρχος Μαραθώνος Στέργιος Τσίρκας καλωσόρισε τους δυο καλλιτέχνες & το κοινό θυμίζοντας τις δεκάδες εκδηλώσεις που θα ακολουθήσουν κατά τη διάρκεια του φετινού καλοκαιριού, ενώ ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Πέτρος Πάλλης ευχαρίστησε τον κόσμο που δίνει δυναμικό παρόν και στις 4 κοινότητες του Δήμου μας.
Το “Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2024” συνεχίζεται στο Δήμο Μαραθώνος με θέατρο, τραγούδι και χορό.