Ακόμα δύο πρόστιμα επιβλήθηκαν από την Πυροσβεστική για φωτιές που ξέσπασαν στην περιοχή Μερέντα και στην περιοχή Ντάρδε του Δήμου Μαρκοπούλου
Αναλυτικά η ανακοίνωση της Πυροσβεστικής αναφέρει:
Επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο αξίας 2.625€, στις 23 Ιουλίου 2024, από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Υ. Μαρκοπούλου, σε ημεδαπό, ο οποίος έθεσε φωτιά σε υπαίθριο χώρο, κατά παράβαση της κείμενης νομοθεσίας, στην θέση «Μερέντα», του Δήμου Μαρκοπούλου Μεσογαίας, στην Αττική.
Επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο αξίας 2.625€, σήμερα 25 Ιουλίου 2024, από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Υ. Μαρκοπούλου, σε ημεδαπό, ο οποίος προέβη σε χρήση συσκευής έψησης σε υπαίθριο χώρο, κατά παράβαση της κείμενης νομοθεσίας, στην θέση «Ντάρδε» του Δήμου Μαρκοπούλου Μεσογαίας, στην Αττική.