Θες γιατί αυτές τις μέρες τα μπάνια του λαού είναι στο φόρτε τους, θες γιατί ο έλληνας ότι κάνει θέλει δίπλα και το αυτοκίνητό του, θες η ταλαιπωρία που να παρκάρεις, το αποτέλεσμα είναι ίδιο…
Όπως αυτό της φωτογραφίας όπου ο ένας κλείνει τον άλλον, και σε πολλές περιπτώσεις ψάχνεις να βρεις αυτόν που σε έκλεισε ανάμεσα σε ξαπλώστρες, κουβαδάκια, σωσίβια και μπαγκάζια και περιμένεις ώρες και ώρες.
Και όταν εμφανίζεται τελικά μετά από… περιπέτεια σου λέει το αμίμητο… “εντάξει συγγνώμη πως κάνεις έτσι κι εσύ, μια βουτιά κάναμε”!!! Κάγκελο;
Τα αυτοκίνητα μέσα στην παραλία, είναι μια μεγάλη ιστορία και δη σε πλαζ που συχνάζει πολύς κόσμος. Πόσο μάλλον τις αργίες και τα σου-κου…