Ότι και κάνει κανείς, ότι και να πει, είναι λίγο μπροστά σε αυτά που βλέπουμε κάθε φορά στην παραλία της Αρτέμιδας (Λούτσας). Όσο και αν κάποιοι πληρώνουν το τίμημα, δεν πρόκειται να βάλουν μυαλό. Είναι θέμα παιδείας…
Ο λόγος φυσικά είναι για τους ανεκδιήγητους που παρκάρουν στην παραλία εκεί ακριβώς όπου υπάρχει η πινακίδα για να παρκάρουν τα ΑΜΕΑ. Πόσο μυαλό χρειάζεται για να καταλάβει κάποιος ΄λοτι εκεί ο κόσμος να χαλάσει δεν αφήνει το αυτοκινητό σου.
Κι όμως ρε φίλε, να που συνεχίζουν ειδικά τα σαββατοκύριακα να μην σέβονται τίποτα. Η δημοτική αστυνομία της περιοχής μπορεί να κάνει την δουλειά της και να αφαιρεί πινακίδες, αλλά στου κουφού την πόρτα… Τον χαβά τους..
Φωτό: Παναγιώτης Λάμπρου (Fb)