Με τραγούδια και χορούς πραγματοποιήθηκε η Γιορτή της Άνοιξης, που διοργάνωσε ο Σύλλογος “Ερίκεια” το μεσημέρι της Κυριακής στο Ντράφι
Δημότες, δημοτική αρχή, δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι, φίλοι και γνωστοί ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα για να γιορτάσουν και να γλεντήσουν όλοι μαζί την καθιερωμένη Γιορτή της Άνοιξης με το λαϊκό ρεμπέτικο σχήμα “Δυτικά Μονοπάτια”
Ακόμα είχαμε χορευτικά από την χορευτική ομάδα του Πολιτιστικού Συλλόγου Πικερμίου “Δεινοθήριο”, face painting και παιχνίδια για τα παιδιά και φυσικά φαγητό και ποτό