Κράνος, παγούρια με ισοτονικά, νερό και… έφυγαν! Επτά το πρωί χθες Κυριακή και οι ποδηλάτες του Πρότυπου Γυμναστηρίου ήταν έτοιμοι και το μόνο που έμενε ήταν να πέσει η καρό σημαία.
Στα πλαίσια της προπονητικής αλλά και γνωριμίας με το Πρότυπο, διοργανώθηκε ποδηλατική διαδρομή με αγωνιστικά ποδήλατα (κούρσες), με εκκίνηση στο Πρότυπο γυμναστήριο στη Ραφήνα, ενώ στη συνέχεια πήραν κατεύθυνση προς την περιοχή του Σχινιά (Ραμνούντα) και επέστρεψαν μετά στη… βάση τους αφού διήνυσαν απόσταση περίπου 60χλμ..
Επικεφαλής του γκρουπ ήταν ο Γιώργος Χανούμης. ο οποίος μετέδωσε τις εμπειρίες του από τις συμμετοχές που έχει μέχρι τώρα σε αγώνες αλλά απάντησε και σε όποιες απορίες υπήρχαν.
Posted by irafina.gr on Saturday, October 17, 2015