Ραφήνα: Φιλική νίκη για την Θύελλα, 2-1 τον ΑΟ Λουτράκι (φωτό)

Καλά στοιχεία έδειξε σε ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι η Θύελλα Ραφήνας, επιβεβαιώνοντας πως βρίσκεται σε σταθερά ανοδική πορεία.

Η ομάδα του Α. Ντερτινή επικράτησε με 2-1 του ΑΟ Λουτράκι στο γήπεδο «Π. Σκούφος», έχοντας την κυριαρχία σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Από την άλλη, οι «οράνιε» του Π. Κολλιάκου συνεχίζουν τη σκληρή δουλειά τους, βασιζόμενοι σε ένα νεανικό ρόστερ.

Οι «λιγνιτωρύχοι» προηγήθηκαν στο σκορ στο 25ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Γκούμα (1-0), ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κοντογιάννης σκόραρε με σουτ για το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν για το τελικό 2-1 στο 80′, έπειτα από γκολ που πέτυχε ο Ι. Οικονόμου με σουτ.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ανδρέας Ντερτινής): Καλογερόπουλος, Σανμάρκος, Πιέτρι, Φύτρος, Μαντζώρος, Σταυρίδης, Τσούκας, Κοντογιάννης, Χίσο, Γκούμας, Μπουντάκης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ντόστης, Κυριακόπουλος, Μαργέτης, Φλώρος, Σαντίκου, Μετσοβίτης, Γερώνυμος, Μακροδημήτρης, Δ. Παπαδημητρίου, Μπαλής, Σταματόπουλος, Ντολλάνι, Κωτσάκης

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Παντελής Κολλιάκος): Τουργέλης, Δημητρίου, Στρατίκης, Αργυρόπουλος, Καμαρός, Καλογερόπουλος, Δαμουλιάνος, Πέτρου, Κυπαρίσσης, Παπαγεωργίου, Τσέλιος

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Κούτσικος, Κίτσος, Γκούμας, Νικολάου, Ι. Οικονόμου, Β. Οικονόμου, Κορφούζι.