Με ένα παραδοσιακό ξεφάντωμα, όπως υποσχέθηκαν, έκλεισαν το 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ οι μαθητές και μαθήτριες του ομίλου παραδοσιακών χορών του 1ου Γυμνασίου Ραφήνας ξεσηκώνοντας τους παρευρισκόμενους σε ένα χαρούμενο γλέντι.
Πολλά πολλά μπράβο στα παιδιά και στο 1ο Γυμνάσιο Ραφήνας που αγαπούν την παράδοση, χορεύουν και διασκεδάζουν με τα παραδοσιακά τραγούδια και μας ταξίδεψαν απόψε με τους χορούς και το κέφι τους απ’ άκρη σ’ άκρη του Αιγαίου.