Την Πρωτοχρονιάτικη πίτα τους έκοψαν το πρωί της Τετάρτης (24/1) τα ΚΑΠΗ Ραφήνας
Σε ανάρτηση της η πρώην πρόεδρος του Λυκείου των Ελληνίδων Ραφήνας Χριστίνα Παναγιώτου αναφέρει:
“Κάθε εκδήλωση στο ΚΑΠΗ Ραφήνας μόνο χαρά μας προσφέρει, συναντήσεις με καλούς φίλους, τραγούδια από τη χορωδία, χορό, γέλια, κεράσματα και οικογενειακή, γιορταστική ατμόσφαιρα.
Κι όλα αυτά τα ζήσαμε και σήμερα το πρωί στη γιορτή της κοπής της πίτας!!Χρόνια πολλά ΚΑΠΗ!!”
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων η Δήμαρχος Δήμητρα Τσεβά, οι Αντιδήμαρχοι Κατερίνα Λύγκου, Γιώργος Δουβίτσας και Βασίλης Μπουρνιάς, ο πρ Δήμαρχος Ευάγγελος Μπουρνούς, η τοπική σύμβουλος Ραφήνας Διονυσία Παπασπύρου, η πρ. πρόεδρος του ΝΠΔΔ “Φίλιππος Καβουνίδης” Χρύσα Βλαχάκη, η Ευγενία Καπριγιάννη