Στο πλαίσιο των Μαθητικών Φεστιβάλ της ΚΝΕ, την Κυριακή 29 Μάη, η Μαθητική Οργάνωση Βάσης Σπάτων – Αρτέμιδας της ΚΝΕ πραγματοποίησε αντιπολεμικό τουρνουά ποδοσφαίρου, στο Γηπεδο των Σπάτων, με μεγάλη συμμετοχή μαθητών από την περιοχή.
Οι μαθητές των ομάδων έδειξαν την αντίθεσή τους στον πόλεμο και την εμπλοκή της Ελλάδας σε αυτόν φτιάχνοντας μετά το τουρνουά πανό το οποίο έβαλαν στον χώρο του γηπέδου.
Ανανέωσαν το ραντεβού τους για το Σάββατο 4 Ιούνη στις 7 μ.μ. στο skate park στην Αρτέμιδα όπου θα γίνει και η βράβευση της νικήτριας ομάδας.
902.gr