Η προγραμματισμένη διακοπή νερού που ήταν να γίνει την Τρίτη το πρωί στις 9:00 αναβάλλεται. Με συντονισμό της υπηρεσίας και του αναδόχου η διακοπή θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη στις 23:00 έως τις 04:00 το πρωί της Πέμπτης, προκειμένου να ελαχιστοποιηθούν τα προβλήματα λόγω έλλειψης νερού.
Οι περιοχές που θα επηρεαστούν είναι η Χριστούπολη, Εκπτωτικό Χωριό, Φοίνικας, Πετρέζα,΄ Ημερο Πεύκο, Έτος Στέκο και στην περιοχή εκατέρωθεν της οδού Δημάρχου Χρήστου Μπέκα.