Συναγερμός σήμανε στην Πυροσβεστική λίγο πριν από τις 11:00 το πρωί της Δευτέρας (29/7) μετά από κλήση που έλαβε για φωτιά στη Λεωφόρο Αρτέμιδος δίπλα από πάρκινγκ σκαφών
Στο σημείο σπεύδουν οχήματα της Πυροσβεστικής από τη Νέα Μάκρη, το Κορωπί, το Μαρκόπουλο, την Πολιτική Προστασία Ραφήνας Πικερμίου, την Πολτική Προστασία Σπάτων Αρτέμιδος και εθελοντών
Η εικόνα από το σημείο της φωτιάς είναι καλύτερη και ακυρώνονται οι ενισχύσεις
Η φωτιά έκαψε χαμηλή βλάστηση δίπλα σε παιδική χαρά στις Αλυκές
Η φωτιά έχει οριοθετηθεί και πλέον γίνεται πλήρη κατάσβεση