Πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε σε κάποιες ενημερωτικές ιστοσελίδες ότι κρούσμα κορονοϊού παρουσιάστηκε και στο Κέντρο Υγείας Σπάτων.
Πολλοί ανησύχησαν, απόλυτα φυσιολογικό, μιας και στις μέρες μας ότι έχει να κάνει με τον ιό και τα κρούσματα αμέσως επιδρά στον κόσμο και ειδικότερα όταν αφορά την περιοχή σου.
Με το που μαθεύτηκε ο καλός συνάδελφος από την Αρτέμιδα Δημήτρης Πνευματικάτος επικοινώνησε με το Κέντρο Υγείας όπου κατηγορηματικά του είπαν ότι δεν υπάρχει κρούσμα κορονοϊού στο Κ.Υ. κι ότι κάτι τέτοιο δεν υφίσταται.
Τώρα βέβαια προκύπτει το ερώτημα πως δημοσιεύτηκε κάτι τέτοιο. Σίγουρα δεν είναι η πρώτη φορά που αναπαράγεται κάτι χωρίς να διασταυρωθεί, από την άλλη όμως αυτή η μη ενημέρωση από τον ΕΟΔΥ σε βάζει σε σκέψεις.