Αύριο Πέμπτη 29 Ιουνίου στις 11:00 το πρωί στο Λύρειο ίδρυμα στον Νέο Βουτζά, συγγενείς και φίλοι θα αποχαιρετήσουν τον Κυριάκο Δαμιανόγλου που έχασε τη ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα στη Λεωφόρο Μαραθώνος
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Πυροσβεστικού Σώματος Εθελοντών Νέου Βουτζά Προβαλίνθου αναφέρει:
Η εξόδιος ακολουθία του αγαπημένου μας αδερφού και Διοικητή Κυριάκου Δαμιανόγλου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη (29/06/2023) και ώρα 11:00 π.μ. στο Λύρειο ίδρυμα στον Ν. Βουτζά.
Η επιθυμία της οικογένειας του αείμνηστου Διοικητή μας Κυριάκου Δαμιανογλου είναι αντί κατάθεσης στεφάνων, το αντίστοιχο ποσό να διατεθεί στο Λύρειο Ίδρυμα. Θα υπάρχει στον χώρο ειδικά διαμορφωμένο κουτί για αυτό το σκοπό.
Όπως σας έχουμε ενημερώσει μέσα από το irafina.gr, η κηδεία θα πραγματοποιηθεί με δαπάνες του δήμου Μαραθώνα καθώς το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Μαραθώνα έκανε ομόφωνα δεκτή την εισήγηση του Δημάρχου Στέργιου Τσίρκα