«Διακοπές» στο… κρατητήριο της αστυνομίας, κάνουν δύο νεαροί τουρίστες που βρίσκονταν στη Ρόδο.
Σύμφωνα με το rodiaki.gr, οι δύο νεαροί το βράδυ της Κυριακής (19/5), τελώντας εν… ευθυμία, πέρασαν έξω από Τμήμα Ασφαλείας Ρόδου και προσπάθησαν να κατεβάσουν την ελληνική σημαία.
Η ενέργειά τους έγινε αντιληπτή από τους αστυνομικούς της Ασφάλειας οι οποίοι τους συνέλαβαν. Οι δράστες αναμένεται να προσαχθούν ενώπιον της δικαιοσύνης.