Μεσημβρινές ώρες της 7-2-2022, συνελήφθη στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας στου Ζωγράφου, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Δίωξης Ναρκωτικών της Διεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής, 31χρονη ημεδαπή, κατηγορούμενη για εγκατάσταση εργαστηρίου παρασκευής διμεθυλοτρυπταμίνης ( DMT ) και εν συνεχεία συσκευασία και αποστολή αυτής, μέσω ταχυδρομικών δεμάτων σε διάφορες χώρες του κόσμου.
Συγκατηγορούμενοι της 31χρονης που αναζητούντο, ήταν 28χρονη αλλοδαπή και 48χρονος ημεδαπός
Μεσημβρινές ώρες της 30-5-2022, συνελήφθη με ένταλμα στο χώρο του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών στα Σπάτα, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Δίωξης Ναρκωτικών, η ανωτέρω 28χρονη αλλοδαπή, η οποία οδηγήθηκε στον αρμόδιο Εισαγγελέα.