Δυο ταυτόχρονες εστίες φωτιάς ξέσπασαν στα όρια Μαρκοπούλου – Κουβαρά επι της οδού Μαρίνουντος.
Άμεσα στο σημείο έσπευσαν οχήματα της Πολιτικής Προστασίας Σαρωνικού και της Πυροσβεστικής
Η φωτιά πλέον βρίσκεται υπό μερικό έλεγχο
Σύμφωνα με την πυροσβεστική για την κατάσβεση των δύο εστιών επιχειρούν 40 πυροσβέστες με 2 ομάδες πεζοπόρων της 1ης ΕΜΟΔΕ, 20 οχήματα , 2 Α/Φ και 3 Ε/Π. Συνδρομή από εθελοντές.
Σε 2 διαφορετικές πυρκαγιές στο Μαρκόπουλο Αττικής κινητοποιήθηκαν 40 πυροσβέστες με 2 ομάδες πεζοπόρων της 1ης ΕΜΟΔΕ, 20 οχήματα , 2 Α/Φ και 3 Ε/Π. Συνδρομή από εθελοντές.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) July 23, 2024