Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ομάδα της Ρυθμικής του Παλαιστικού Ραφήνας Πικερμίου στέφεται Χρυσή! Τα κορίτσια μας με το εξαιρετικό τους πρόγραμμα μας έκαναν υπερήφανους και έδειξαν ότι τίποτα δεν είναι τυχαίο, στην ομάδα γίνεται σωστή δουλειά με συνέχεια και συνέπεια, οι αθλήτριες εξελίσσονται ραγδαία, η απόδοσή του άγγιξε για άλλη μια φορά το τέλειο, φέρνοντας τη Ραφήνα για άλλη μια φορά στο προσκήνιο!
Ο Σύλλογος των δυνατών απέδειξε ξανά ότι είναι πρώτος, ισχυρός χάρη στο πείσμα των παιδιών, τη θέληση τους, την επιμονή τους κάνοντας προπονήσεις σε “υπόγεια”, τη βοήθεια των γονέων και στην έμπνευση και σκληρή δουλειά της προπονήτριας κας Αργυρώς Νώτα.
Οι αθλήτριες αφιερώνουν το Χρυσό σε όλους τους συμπολίτες μας και με μια φωνή απευθύνουν τα ερωτήματα προς τους υπευθύνους:” Το Σεπτέμβριο θα είμαστε στην καινούρια μας στέγη, όπως μας έχετε υποσχεθεί; Δεν το αξίζουμε; Δεν αξίζουν και οι μικρότερες συναθλήτριες μας έναν πιο αξιοπρεπή χώρο προπόνησης για να συνεχίσουν τα παιδιά της Ραφήνας και του Πικερμίου να στέφονται με το Χρυσό; Σας ευχαριστούμε όλους!!!!!”
Το Δ.Σ. του συλλόγου καλεί όλον τον κόσμο την Παρασκευή 26 Ιουνίου 9 η ώρα το βράδυ στο ανοιχτό γήπεδο ποδοσφαίρου στη Ραφήνα για το αποχαιρετιστήριο πάρτυ και την απονομή των Χρυσών Μεταλλίων στα σουπερ κορίτσια μας!
Τα Χρυσά Κορίτσια:
1. Δήμητρα Νάσσου
2. Δήμητρα Κοντονικολάου
3. Αλίκη Καραμανλή
4. Αθηνά Κονίδη
5. Άννα Αποστόλου (Χρυσή αθλήτρια της χρονιάς 2015)
6. Νατάσσα Δριμαροπούλου
7. Ελισάβετ Βισινιώτη
8. Μαριλένα Λιτσάι
9. Μαρία Κουτλή
10. Βασιλική Κουτλή
11. Νάνσυ Κεφαλλωνίτη
12. Ελεάννα Καφίρη
13. Αγάπη Σταυροπούλου
14. Κάλια αραγκουδάκη
16. Παναγιώτα Κοκκαλά
17. Κλαίλια Ζαρμπολιά
18. Κατερίνα Λαψάνη
19. Ιωσηφίνα Βιδάλη
20. Εβελίνα Στριλιγκα
21. Ιωάννα Αραμπατζή
22. Ελευθερία Κραβαρίτη
23. Νικολέτα Πάβλακ
24. Μαρία Μπούρη