Πέρα από τον συνωστισμό και τι;ς ουρές, η Ραφήνα σιγά σιγά μπαίνει σε ρυθμούς δημοψηφίσματος. Χθες έγινε συζήτηση στο δημοτικό συμβούλιο για τα περίπτερα των κομμάτων, σήμερα άρχισε ο καλλωπισμός και η καθαριότητα στο δημοτικό σχολείο.
Από το πρωί λοιπόν συνεργεία του δήμου καθαρίζουν τον χώρο έξω από το δημοτικό σχολείο μια και την Κυριακή θα προσέλθουν οι δημότες για να ψηφίσουν.
Να κι ένα καλό που έγινε με το δημοψήφισμα!