Ήταν μια μελωδική βραδιά γεμάτη αγαπημένες μελωδίες. Η συναυλία – αφιέρωμα στον Μίκη Θεοδωράκη που έγινε την Τρίτη 23/6 στον προαύλιο χώρο της Αγ. Παρασκευής, στην Καλλιτεχνούπολη στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία.
Η συναυλία ως γνωστόν ήταν να γίνει την περασμένη Πέμπτη αλλά είχε αναβληθεί λόγω κακοκαιρία. Συμμετείχε η γυναικεία χορωδία του κεντρικού Λυκείου Ελληνίδων υπό τη διεύθυνση του Κώστα Καραμάνου. Στο πιάνο η Ειρήνη Σαρρηκώστα.
Η Παιδική παραδοσιακή χορωδία του Κέντρου Βιωματικής μουσικής υπό τη διεύθυνση της Αθηνάς Χρήστου και στο πιάνο ο Γιώργος Σαλβάνος.
Έκτακτη συμμετοχή: H Mαρίζα Κωχ που τραγούδησε Μίκη Θεοδωράκη.
Οι εκδηλώσεις συνεχίζονται σήμερα και αύριο…
{module art_festival}