Την περασμένη εβδομάδα γράφαμε για αυτούς που (ουσιαστικά) παρατούν τα αυτοκίνητά τους στην Ευβοϊκού, και φεύγουν για να πάρουν το πλοίο. Ε λοιπόν άμεση ήταν η αντίδραση του Δήμου όταν τις τελευταίες μέρες διαπιστώσαμε πως τοποθετήθηκαν σιδερένια καγκελάκια που εμποδίζουν την πρόσβαση πάνω στον χώρο.
Όσοι έχετε περάσει από κει, ιδιαίτερα στο ύψος του νηπιαγωγείου, στο φανάρι θα έχετε παρατηρήσει το φαινόμενο που κάποιοι ταξιδιώτες προφανώς εγκαταλείπουν τα αυτοκίνητά τους παρκάροντας σε αυτόν τον χώρο έχοντας μάλιστα πλησιάσει τόσο πολύ το Μεγάλο Ρέμα που νομίζεις ότι σε έναν δυνατό αέρα θα “βουτήξουν” στα λασπόνερα.
Τέλος πάντων τα σιδερένια καγκελάκια μπήκαν παρά το ότι παρκάρουν ακόμα εκεί δυσκολεύοντας κατ αυτόν τον τρόπο την πρόσβαση στο παράνομο πάρκινγκ.
Οπότε το πρώτο βήμα έγινε. Όχι τίποτα άλλο, αλλά το να παρκάρεις για μέρες, εκεί είναι επικίνδυνο. Αν μη τι άλλο…