Δεν είναι η πρώτη φορά που μαθαίνουμε για “χτύπημα” σε πρακτορείο ΠΡΟΠΟ της περιοχής μας. Είναι ίσως ο εύκολος στόχος; Η αλήθεια είναι πως κατά καιρούς έχουν γίνει στόχος θρασύτατων ληστών και δυστυχώς είναι απροστάτευτοι από τέτοιου είδους επιθέσεις.
Το τελευταίο κρούσμα που παρατηρήθηκε έγινε πριν λίγες μέρες όταν γύρω στις 10 το βράδυ και συγκεκριμένα στις 21.50, δύο άγνωστοι μπούκαραν σε πρακτορείο ΠΡΟΠΟ που βρίσκεται στο κέντρο σχετικά της Ραφήνας και με την απειλή όπλου απέσπασαν 1.700 ευρώ από το ταμείο και έφυγαν με μηχανή μεγάλου κυβισμού προς άγνωστη κατεύθυνση.
Ο ένας φορούσε το κράνο της μηχανής και ο άλλος κουκούλα.
Σύμφωνα με πληροφορίες μιλούσαν καλά ελληνικά χωρίς αυτό απαραίτητα να σημαίνει και την καταγωγή τους.