Τα είπαν, τα συμφώνησαν και υπέγραψαν μνημόνιο συνεργασίας.
Ο λόγος για τους αξιωματούχους της πόλης Yingtan της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας, τους οποίους υποδέχθηκαν σήμερα στο ο Αντιδήμαρχος Γιώργος Κοκκόλης, ο γ.γ. Κώστας Φούκας, η υπεύθυνη προγραμμάτων ΕΕ Βασιλική Μπέκα και η διευθύντρια διοικητικού Τζίνα Μπαρκούρα.
Η συνάντηση έγινε σε πολύ καλό κλίμα και οι δύο πλευρές αποφάσισαν να διευρύνουν την συνεργασία τους.