Ο Παντελής Σάμιος, φαίνεται πως ακολουθεί τα χνάρια του μπαμπά Άκη Σάμιου. Αθλητισμός, μπάσκετ, πράσινη φανέλα και βάζελος!
Ο Άκης ως αυθεντικός father που θέλει το τέκνο του να ακολουθεί την παράδοση που λέει ότι ένας σωστός γιος πρέπει να υποστηρίζει την ομάδα που είναι ο μπαμπάς. Όχι ότι πιέζουμε τα παιδιά μας, απλά τυχαίνει! Πλάκα κάνω Άκη…
Για όσους λοιπόν ενθυμούνται να πω ότι ο ραφηνιώτης Σάμιος ήταν από τους παλιούς αθλητές που στελέχωσαν την ομάδα του Αργοναύτη στα πρώτα του βήματα. Τότε που το μπάσκετ δεν ήταν όπως σήμερα, τόσο διαδεδομένο εννοώ. Άσε που ο Αργοναύτης έπαιζε στο ανοικτό, εκεί στο γήπεδο της Ραφήνας.