Φιλική ήττα για την Τριγλία, 0-1 από το Λουτράκι

Η Τριγλία ηττήθηκε από το Λουτράκι με σκορ 0-1 σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα Πέμπτη το απόγευμα στο γήπεδο της Ραφήνας.

DSC 3870

Η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πίεσε από την αρχή την ομάδα του Λουτρακίου έχοντας την κατοχή της μπάλας στα πρώτα 20’ λεπτά του παιχνιδιού χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά με εξαίρεση ένα σουτ του Κάρδαρη που σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

DSC 3892

Το γκολ για το Λουτράκι ήρθε κόντρα στην ροή του παιχνιδιού σε μια στημένη φάση όταν σε κτύπημα κόρνερ ο Κωβαίος πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά πέτυχε το 0-1, σκορ που τελικά δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα.

DSC 3914

Από εκείνη την στιγμή και μετά το Λουτράκι ισορρόπησε το παιχνίδι. Η καλύτερη ευκαιρία για την Τριγλία ήρθε στο 37ο λεπτό όταν σε σέντρα του Ζέκιο, ο Κόντης δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

DSC 3928

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές και από τους δύο προπονητές και το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο. Το Λουτράκι πέτυχε και άλλο τέρμα το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η Τριγλία είχε μεγάλη διπλή ευκαιρία να πάρει την ισοπαλία με τον τερματοφύλακα του Λουτρακίου να αποκρούει σουτ του Μάτσι και στην συνέχεια του Κότσι στον οποίο “στήθηκε” στην επαναφορά η μπάλα.