Ο Μη Κερδοσκοπικός Συνεταιρισμός «Αραφήν», άνοιξε τις πόρτες του στην Εθν. Αντιστάσεως (κάθοδος) και μας περιμένει να στηρίξουμε μια σημαντική πρωτοβουλία όπου έχουμε την δυνατότητα να ψωνίζουμε σε καλές τιμές προϊόντα, που είναι ελληνικά και ΜΟΝΟ ελληνικά, ποιοτικά «τσεκαρισμένα» και πιστοποιημένα. Το irafina.gr πήγε, είδε και ψώνισε για του λόγου το αληθές.
Η κίνηση αυτή στηρίζεται στον εθελοντισμό και στην διάθεση που έχουν κάποιοι συντοπίτες μας να βοηθήσουν.
Μιλήσαμε με τους υπεύθυνους και μας εξήγησαν ο λόγος που το έκαναν είναι οι καταναλωτές να μπορούν να βρίσκουν προϊόντα ελληνικά, χωρίς μεσάζοντες, που σημαίνει καλύτερες τιμές, να είναι ελεγμένα και να βοηθούν και ντόπιους παραγωγούς αλλά παράλληλα να γλιτώνουν χρήματα.
Μέχρι στιγμής ο Συνεταιρισμός με τα χρήματα που έχει μαζέψει έκανε μια καλή αρχή.
Έχει τα βασικά και σταδιακά θα εμπλουτίζει τα ράφια με περισσότερα προϊόντα. Υπάρχει ανταπόκριση όσον αφορά την εθελοντική εργασία, ενώ σύντομα θα γίνουν και τα εγκαίνια.
Εμείς σας μεταφέρουμε το moto των ανθρώπων που το τρέχουν όπως αποτυπώνεται στην αφίσα που τύπωσαν…
Με σεβασμό
• Στον πολίτη-καταναλωτή της Ραφήνας και του Πικερμίου
• Στην ποιότητα των προϊόντων που καταναλώνει και
• Στην τιμή που πληρώνει για να τα αποκτήσει
ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ!!!
Ο Καταναλωτικός, μη Κερδοσκοπικός Συνεταιρισμός «ΑΡΑΦΗΝ»
Άνοιξε και σας περιμένει, στο Κέντρο της Πόλης μας.
Διεύθυνση: Εθνικής Αντιστάσεως 25 Ραφήνα, 19009 Τηλ. 2294025339
e-mail: [email protected]
και στο facebook «Αραφήν»